** יוני 2023 **

שותפינו ההורים

השנה הרשמית הגיעה לסיומה והחודש קיימנו תהליכי סיכום מרגשים של צוותי הכיתות עם התלמידים. שמחנו על הדרך שתלמידינו היקרים עברו, כל אחד ואחת ע"פ הקצב האישי, הדחף הפנימי והסביבה התומכת שסיפקנו להם. במהלך החודש זכינו להשתתף, ואף לזכות במקום השני, בתחרות ארצית בתחום הזהירות בדרכים, בטיחות והנגשה וקיבלנו תשבוחות על עומקם של התהליכים הנעשים בבית הספר.
קיימנו עשרות של מפגשי סיכום עם המטפלים הפארא-רפואיים, צוותי הכיתות, פרויייקטים ותוכניות שונות וכמובן סיכמנו בהפנינג משותף איתכם ההורים, במתחם הקמפינג במעיין ברוך.
אנו מתחילים את תכנית הקיץ שתפעל ה ה 15/8 ומתכננים עושר של פעילויות ואטרקציות הייחודיות לתקופה זו.
אני מאחלת לכל התלמידים והצוות, קייטנת קיץ נפלאה, לאחריה נצא לחופשה קצרה ונחזור בע"ה מלאים אנרגיות ותשוקה לשנה החדשה.

קיץ נעים ובטוח לכולם.

רחל

ראש חודש תמוז

את ראש חודש תמוז ציינה ההנהלה במתן לבבות מתוקים, המביעים את הערכתם ואהבתם לכל אנשי הצוות, על פועלם ועשייתם החינוכית לאורך כל שנת הלימודים.
ראשי התיבות של תמוז – תקיימו מצוות והרבו זכויות. לכולנו זכות גדולה לקיים מצוות בכל יום עם תלמידינו האהובים והיקרים ובמיוחד זכות לקיום מצוות ואהבת לרעך כמוך בין כולנו. אשרינו שזכינו. חודש טוב לכולם.

וועדת פרס ארצית

החודש זכינו לביקור רשמי של הוועדה הארצית לזה"ב, בטיחות והנגשה.  הוועדה הגיעה לביה"ס לאחר שצלחנו את הוועדה המחוזית ומתוך 16 בתי ספר שהגיעו למעמד זה, רננים זכו במקום השני. הוועדה התרשמה מתהליך ההכשרה של התלמידים בתחומים אלו, כחלק בלתי נפרד מהכנתם לחיים עצמאיים ובטוחים בחברה. אנו גאים בתלמידים היקרים שלנו שהצליחו להדגים לחברי הוועדה את הכלים והידע המעשיים שרכשו לאורך השנים. תודה לצוות המסור על ההשקעה לאורך כל הדרך, בהוראה ולמידה מקצועית ומותאמת. 

חוט של חסד

חוט של חסד ביחסים בין חברי הכיתה,
ריקוד שהופך לפסל ולציור.
רות ירדן – מטפלת בדרמה תרפיה

טיול שנתי – שכבה צעירה

תלמידי השכבה הצעירה יצאו לטיול שנתי למושב אודם ברמת הגולן. שם התארחו בחוות חופש לבעלי חיים. אלון המדריך של החווה קיבל את פני התלמידים והצוות המלווה וסיפר שהחווה נפתחה ביוני 2021 מתוך רצון לעזור לבעלי חיים ולהנגיש לאדם את עולם החי. החווה מתפקדת כמרכז טיפולי מעצים לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, פוסט טראומה, נשים ונוער בסיכון ולכל מי שזקוק לחיבוק חם מהעולם.
חווה מועסקים הלומי/ות קרב, ובעלי/ות מוגבלויות וצרכים מיוחדים וכל מי שצריך חום ואהבה.
התלמידים הסתובבו בחופשיות בין החיות, ליטפו, האכילו, ושמעו את הסיפורים המיוחדים על כל חיה. ההורים של רוים מכיתת אורטל/עדי הגיעו במהלך היום והביאו לתלמידים ארטיקים ודובדבנים ולבסוף קינחו בפיתות מהטאבון. הטיול היה מאד מהנה, חוייתי, מרגש וטעים.
אלון העביר מסרים מאוד חשובים: חיות לא מבדילות בין צבע, דת, גזע ומין וזה גם לא חשוב להן, כי הן אוהבות אותנו בדיוק כפי שאנחנו וגם כך אנחנו צריכים לנהוג כלפיהן וכלפי עצמינו ושכל חיה ואדם צריכים להיות חלק מלהקה. 
וכמו שהחיות בחווה הן חלק מלהקה, גם התלמידים והצוות מרגישים חלק מלהקה מיוחדת במינה, חלק ממשפחת השכבה הצעירה.

ביקור בחט"ב בוקעתא

בחודש שעבר קיימנו מפגש היכרות בין תלמידי בית ספר בוקעתא לבין תלמידי השכבה המתבגרת. יוזמה שנולדה מהסטודנטית לעבודה סוציאלית, סנאא, בשנה שעברה והמשיכה אותה השנה חילווא, סטודנטית לעבודה סוציאלית, אשר מתנסה בבית ספרנו.
נושא המפגש היה בסימן בטיחות, כחלק מפעילויות "שבוע הבטיחות" הארצי. בתחילת המפגש תלמידי בוקעתא הצטרפו לפעילות הבית ספרית ורקדו יחד עם תלמידנו לצלילי שירים שהותאמו לשני המגזרים. בהמשך התכנסו בבית הקפה, שמעו הסבר על בית הספר מפי אורית ובדר. לאחר מכן התחלקו לקבוצות קטנות והצטרפו לשיעורים בנושא בטיחות באש, בחשמל, בים, בקיץ וברשת האינטרנטית. בתום השיעורים נערך מפגש סיכום מרגש באולם בית הספר, נאמרו דברי תודה והוצגו הסלוגנים השונים שיצרו התלמידים יחדיו.

כהמשך לתהליך, נסעה השכבה המתבגרת לפגוש את תלמידי בוקעתא בבית הספר שלהם. שם תלמידינו התנסו בפעילות יצירה, יצאו לסיור לימודי ולבסוף קינחו את הביקור במארזים אישיים של דובדבנים טריים לכל התלמידים ובקרטיבים, אותם הביאו הוריו של התלמיד רנד. תודה רבה להיבא וארקן – ההורים של רנד.

קולולם

השנה במסגרת יוזמות בית ספריות, החלטנו לקדם יוזמה ולערוך שירת המונים – קולולם. השיר הנבחר הוא "קטן עלינו" שמבצעים אמני ישראל. החל מחודש מרץ החלו ההקלטות באולפן שנוצר בחדר המוסיקה. בתאריך 13.6 התקיים יום השיא, בו הגיעו צלמים מקצועיים והקסם החל. הצילומים התבצעו במגוון מרחבי בית הספר.
מקווים כי התהליך היה מהנה ומעצים גם לתלמידים וגם לצוות.
תודה רבה לכל העוסקים במלאכה והשותפים, להיענות הרבה ביום הצילומים ובתהליך כולו.
מחכים כבר לתוצר הסופי בקרוב !!!
עטרה, חושן ותמר

"ואהבת לרעך כמוך"

רבי עקיבא אמר "ואהבת לרעך כמוך".
התחלנו במבצע בו הארתם את המעשים הטובים אחד של השני,  כל מעשה טוב נכתב ונחתם על ידכם.
בסוף המבצע אכלנו ארוחת צהריים משותפת.
גאה בכל אחד ואחת מכם !
פלורי אזולאי – מחנכת

שיעורי נגרות

אז מה היה לנו השנה?
נגר חדש נחת אצלנו בנגרייה והיה צריך להיכנס לנעליו הגדולות של קודמו.
ללא היסוסים ועם אהבה גדולה לעץ ולילדים ייצר לנו דן הנגר מרחב ליצירה בעץ.
עזר לפיני האלוף לשדרג ולטפח את פרויקט המשתלה ויצר עם הילדים ספסל מעוצב ענק, מעל 25 מטרים אורכו.
מה עוד? לחנות הבית ספרית נוספו מגשים מעוצבים מזוזות ועוד.
דן כהן – מורה לנגרות

הופעות התזמורת והמקהלה

תזמורת צעירים

"מוזיקה מבטאת את אשר לא יכול להיאמר במילים ואינו יכול להיות מושתק" (ויקטור הוגו)
תזמורת הצעירים הוקמה לפני שבע שנים, בניצוחה של אנה פיליפנקו. מאז עברו בתזמורת שלושה דורות ילדים מנגנים. השנה השתתפו בתזמורת 13 תלמידים, המגיעים בשמחה מידי שבוע לחזרות. ההשתתפות בתזמורת מאפשרת לכל תלמיד לבטא את עצמו ולהתמודד עם אתגרים רגשיים, חברתיים, מוטורים והתנהגותיים. חווית ההצלחה תורמת לתחושת ביטחון, לערך עצמי גבוה, לעצמאות, לתחושת שייכות, אושר וסיפוק. 
התלמידים ניגנו מספר יצירות בכלי הקשה מגוונים וליזה מכיתת אורטל/עדי ניגנה סולו באורגנית. היה מאד מוצלח מרגש ושמח.

אנה פיליפנקו – מנצחת, אחראית על תזמורת הצעירים

תזמורת בוגרים

לאחר תקופה בה תזמורת בית-הספר לא הופיעה, ולאחר שנה בה הורחב מספר המנגנים ומספר החזרות, התכנסה התזמורת להופעה בפני תלמידי בית-הספר, הצוות וההורים. התזמורת, בניצוחו של פליקס, ניגנה ארבע יצירות וקצרה תשואות רמות וגם דמעות של התרגשות בקהל. בסוף ההופעה אריאל ונעמי, המסיימים השנה את לימודיהם בבית-הספר, קיבלו תעודת הערכה על השתתפותם בתזמורת לאורך שנים רבות.
היה מרגש מאד, מרשים ומעצים.
תודה גדולה לפליקס, לאילנה, לחושן ולעטרה, על כל ההשקעה. 

כנס מקהלות במרכז קלור

החודש השתתפו תלמידי המקהלה בכנס מקהלות של גליל עליון, שהתקיים במרכז קלור בכפר בלום. בכנס המכובד והמרשים השתתפו ושרו מקהלות מגוונות מבתי ספר שונים באזור וכמובן גם מקהלת בית ספרנו. התלמידים שרו את השירים ״קרן שמש״ ו״קטן עלינו״, באופן מכובד ומותאם למעמד הכנס, כמובן שריגשו את כל הקהל, המשתתפים והמארגנים. נפלא שמכירים בעשייה המוסיקלית של בית הספר ושזכינו להיות חלק טבעי מעשייה מוסיקלית אזורית. 
תודה לחושן ולעטרה על הליווי והניצוח ולכלל הצוות שסייע ונתן יד.

סיכומים וסיומים

נשף בוגרים

"… מלאכי ציפורים מעליך מלווים את צעדיך …" מתוך יוצא לאור, אהוד בנאי
נשף הסיום לתלמידי השכבה הבוגרת כבר הפך למסורת.
ביום שלישי ה- 20/6/2023, נפגשנו כולנו, תלמידים וצוות השכבה הבוגרת לנשף סיום שנת הלימודים תשפ"ג.
כולנו הגענו לבושים במיטב המחלצות, מסורקים ומטופחים למשעי וחגגנו יחד את סיום השנה.
בנשף נערך טקס שבו קיבלו הבוגרים המסיימים את חוק לימודיהם ברננים, תעודת בוגר רננים. התלמידים המסיימים השנה הם: אלי, אסיל, אריאל, נעמי שרה, סמירה, עמית פ, עמית ת.
כל כיתה עלתה לבמה להופיע לכבוד המסיימים עם שיר, ניגון, ריקוד או ברכה שכתבו.
התרגשנו יחד כולנו. גאים בכם ומברכים אתכם לבריאות והצלחה בהמשך דרככם.

אילה אלמגור – מחנכת

כיתת עירית הופיעה בשיר פרידה לבוגרים שמסיימים את בית הספר. הכיתה בחרה את השיר "מחשבות טובות". כל תלמיד בחר מחשבה / ברכה אחת טובה למסיימים, ומכל הברכות יצרנו ברכה עם סמלים. בסיום השיר והריקוד ירדנו מהבמה וחילקנו לכל בוגר ובוגרת שסיימו את בית הספר את הברכה שתלווה אותם בדרכם החדשה.

יום הוקרה למעסיקים

תלמידי השכבה הבוגרת, אנשי צוות ומעסיקים מהקהילה התכנסו ליום הוקרה, בו אמרנו תודה לאנשים הטובים, מגופים וארגונים שונים, אשר שותפים בהעצמת תלמידנו ופותחים בפניהם את הזכות להשתלב בעבודה בענפי תעסוקה מגוונים בקהילה:
רבדים בגליל, מארג, גן בשן, קניון נחמיה, המפעלים: חוליות, אנפורנה ונטפים. בסיסים צבאיים: פיקוד צפון, יפתח וגיבור.
ביום זה גם חולקו תעודות הצטיינות לתלמידים בתכנית. 
תודה לכל השותפים להצלחת תכנית זו ולהעצמת תלמידנו, תודה לצוות השכבה הבוגרת ולצוות המלווה ותודה מיוחדת לאילה אלמגור על ההובלה של כל מערך העבודה וקשרי החוץ. 

שותפות רננים-רמב"ם - מפגש סיכום

החודש ערכנו מפגש פרידה מתלמידי רמב"ם, עמם קיימנו שיתופי פעולה במהלך השנה. המנהלות רחל מזרחי ורחל הוד, הודו על השותפות ועל העובדה שמפגשים אלו הופכים את עולמנו לחברה נעימה וערכית. לברכות הצטרפה רכזת המל"ש – ענת ניסים, אשר שתי המדריכות המדהימות שלה, יהלי וניצן, הפעילו את כולנו במהלך השנה.
התלמידים משני בתי-הספר ברכו האחד את השני וכולם קיבלו תעודות השתתפות. אודי הפעיל את הקבוצה כולה בריקודים וצפינו יחד בסרטון המציג את כל הפעילויות שהתקיימו במהלך השנה.
תלמידי רמב"ם היקרים, זכות גדולה הייתה לפעול עמכם במהלך השנה! תודה על השיתוף ועל הקבלה.
ולתלמידי כיתת הדס, אשר ליוו אותנו במהלך השנתיים בהן מתקיימת השותפות, בהצלחה רבה באולפנית ובמתמיד. 

איילה שמיאן – מחנכת

שותפות כיתות אלמגור ושמיאן

במהלך השנה נפגשו תלמידי כיתות אלמגור ושמיאן, כאשר הנושא היה חינוך לשוני בסימן שיריו של היוצר והזמר צביקה פיק.
עם הזמן הפכו המפגשים לחברתיים, בהם התלמידים שיתפו האחד את השני בחוויות הלמידה ונהנו מאוד מהשותפות. לקראת סוף החודש, התכנסנו למפגש סיום הפעילות. היה משמח ומהנה. תודה לתלמידי שתי הכיתות על השותפות והקבלה.
אלמגור ושמיאן – מחנכות

 

פרידה מתלמידי אמי"ת חצור

חודש יוני הינו החודש האחרון של השנה הסדירה ולמרות שתלמידינו ממשיכים לקייטנת הקיץ, חודש זה מתאפיין בסיכומים, פרידות ודברי סיום. התלמידים מאמי"ת חצור, אשר התנדבו בכיתתנו לאורך השנה, הגיעו בפעם האחרונה לפעילות סיום וסיכום בכיתה. התלמידים שיחקו יחד והעניקו אחד לשני שי קטן. נפלא היה לראות את החיבור בין הנערים הצעירים לבין התלמידים שלנו ומקווים כי הם יצאו עם ערך מוסף לחיים לאחר המפגש עם החינוך המיוחד.

עדי קולטקר – מחנך

סיכום השנה בטבע עם שמוליק

השנה תלמידי הכיתה נהנו מפעילות שוטפת של של"ח עם שמוליק. בפעילות הסיכום, כל תלמיד בחר ממה נהנה השנה בבית הספר. בין הדברים שנאמרו – שיעור מוסיקה, שיעור פרטני עם נעמי, טיולים עם שמוליק ושיעור בנושא הכסף. תודה לשמוליק על פעילויות חוויתיות ומהנות לאורך כל השנה.
רמה מלכין – מחנכת

סיכום קמ"ל - פסיכולוגיה חיובית

השנה, היתה זו השנה השלישית ללימוד התחום "פסיכולוגיה חיובית" גם בתוך קבוצת הקמ"ל (קהילה מקצועית לומדת).
את סיום השנה ציינו בסיור חגיגי בדיור בראש פינה בניצוחה של רוית והצוות המופלא.
הבוגרים שלנו קיבלנו אותנו בהתרגשות ושמחה גדולה.
התחלנו בשיחה עם רוית על אופי המקום הפעילויות המגוונות שקיימות במקום וסדר היום של התלמידים. המשכנו בסיור בחמשת הבתים היפים והמושקעים בהם גרים תלמידנו.
משתתפות הקמ"ל ראו בסיור זה מפגש חיוני וחשוב כחלק מעבודתנו. היה חשוב ומעניין. תודה לרוית על הארוח הטעים והנעים.

רמה מלכין – מדריכת הקמ"ל

סיכום קמ"ל - תת"ח (תקשורת תומכת חלופית) מודעות ונגישות

זו השנה השלישית בה מתקיימת קבוצה של מורים מבית הספר אשר מתמקדת בהעלאת המודעות והשימוש בתת"ח במהלך חיי היום יום בבית הספר. השינוי מתחיל להראות את אותותיו והתת"ח החל להיות יותר משולב בשיעורים השונים, בחצרות בית הספר , בפעילויות השונות ובכלל.
סיימנו את השנה בסיור של הקבוצה בבית הספר שחפים ובלמידה ממורים עמיתים. היה מרתק ומלמד.
כעת פנינו להמשך, בשנה הבאה אנו נמשיך לקדם את תחום התת"ח בבית הספר למען איכות חייהם של תלמידנו.  

עירית פודהרסט – מדריכת הקמ"ל

סיום שנה למתפללים

בהודיה ובזכות חגגנו עוד שנה פורייה ברוחניות טהורה ובאהבת הבורא. התלמידים המקסימים, המגיעים בכל יום לתפילת הבוקר, השתתפו בחידון וגילו ידע, התלהבות, התרגשות ואהבה. השנה מתחילה ומסתיימת, אך התפילה לעולם נשארת. תודה רבה למירי על פועלה לאורך השנה.

סיום שנה בדירת ההכשרה

בשבועיים האחרונים, סיכמנו עם כל כיתה את התהליכים והמיומנויות אותם למדו ותירגלו לכל אורך השנה.
בכיתת יוני למדו השנה להכין קינוחים. בשיעור האחרון ביצענו "שיעור מבחן"- התלמידים חולקו לשתי קבוצות, קיבלו רכיבים שונים והתבקשו לתכנן ולהכין בפועל, באופן עצמאי, קינוח.
אנחנו המורים – יוני ודפנה –  צפינו מבלי להתערב.
הקריטריונים שנבדקו היו: שיתוף פעולה, ניקיון והיגיינה, ניראות וטעם.
התלמידים נהנו מאוד ואנו נהננו לראות אותם מיישמים את הלמידה, משלב התכנון ועד שלב הטעימה.

דפנה מילר – מורה בדירת ההכשרה

הפנינג סיום הפעילות בבריכה

במהלך השנה משתתפות מספר כיתות בפעילות שחייה בבריכה המחוממת בקיבוץ הגושרים.
לקראת סוף החודש יצאו כל הכיתות המשתתפות בתוכנית, לפעילות סיום בבריכה החיצונית שלהקיבוץ. התלמידים שחו, שיחקו ונהנו ממזג אוויר נעים.
במהלך הפעילות נהננו כולם מקרטיבים מרעננים. הייתה פעילות רטובה ומהנה שסיכמה שנה של למידה בבריכה.
תודה רבה לאודי ויניב על שנה נפלאה, תודה לצביקה וליהודה על הסיוע לאורך השנה.

הפנינג משפחות

לקראת סוף החודש ציינו את סיום שנת הלימודים בהפנינג משותף עם התלמידים וההורים באתר הקאמפינג של מעיין ברוך.
התלמידים וההורים הגיעו בבוקר למתחם והתחילו עם ארוחת בוקר רגועה לפי כיתות.
לאחר מכן פתחנו בכינוס של כולם, דברי ברכה, שירה משותפת של השיר "קטן עלינו" והענקת תעודות הוקרה למתנדבים היקרים.
המשכנו בפעילויות שונות כמו: טאי צ'י, משחקי חברה ואתגר בשיתוף חברת "קוביות" ו "דרך השלף", משחקי ילדות, משחקי מים ועוד.
אחות של סאמר, לאנה, התנדבה וצילמה את כל הכיתות תמונות מגנטים.
שרנו קריוקי, רקדנו ואכלנו פירות וקרטיבים. לסיום, נהנו כולם מארוחת צהריים, מעשה ידיהן של סיגל, עפרה, רימה ואירה.
ליום זה הגיעו הורים רבים שהשתתפו ולקחו חלק פעיל יחד עם ילדיהם בפעילויות השונות ועל כך אנו מברכים ומקווים להמשך פעילויות משותפות יחד.
ההורים שיבחו את הצוות ואמרו מילות תודה.

דפנה מילר – אחראית הארגון

טקס סיום שווים במדים במחנה יפתח

כמו בכל סיומה של שנה, גם השנה הוזמנו תלמידי "שווים במדים" (נעמי שרה, עמית, אריאל ויסמין), אשר התנדבו במחנה יפתח במהלך השנה במסגרת יום העבודה, לטקס הסיום. בטקס נכחו המפקדים והחיילים איתם עבדו תלמידנו במהלך השנה והסמח"ט אפרת. לטקס הוזמנו גם ההורים, צוות בית הספר וההנהלה וכמובן צופית צעדי, רכזת פרויקט "שווים במדים" בגליל העליון.
הטקס היה מרשים, מכובד ומרגש כיאה לטקס צבאי.
תודה על הזכות שניתנה לתלמידנו להתנדב בצבא, להיות חלק ולהרגיש שווים במדים !!!

תמר לירם בוטבול – רכזת הפרויקט

סיום הפעילות בחנות ההצלחות

ביום חמישי, 22.6.2023 התקיים היום האחרון לפעילות חנות ההצלחות בשנה"ל תשפ"ג.
חנות ההצלחות תמכה בחיזוק תוכנית התנהגותית כיתתית/אישית.
תלמידי השכבה המתבגרת קיבלו את תפקיד המוכרים בחנות. תפקידם: מתן שירות לתלמידי בית הספר, ניקיון, סידור החנות והוספת מתנות לחנות.
תודה לכל המחנכות ולכל התלמידים שהתמידו והגיעו בשמחה למכור בחנות מתחילת השנה ועד סופה.
כיתת איילה שמיאן – אנסטסיה, רבקה, רנד ואביחי
כיתת איריס – יואב, שיראל בת שירות
כיתת פלורי – תהל
תודה על שנה נפלאה ועשייה משמעותית.

נירית קנדינוף – אחראית החנות

נפרדים מניצן מהמל"ש

השנה זכינו לפעול עם ניצן המקסימה בפעילות שומרי הנחל. חלק מהמפגשים היו בשיתוף עם תלמידי רמב"ם וחלקם רק של כיתתנו.
לאחר למידה לאורך השנה בנושא הנחל, קיימות ועוד, בחרו התלמידים ליצור שלטים, אותם יתלו למען העוברים והשבים בנחל הסמוך לבית-הספר. הזמנו את תלמידי כיתת פלורי, וביחד עם דן הנגר שלנו, ניצן ושמעון, יצרו התלמידים שלטים מרהיבים מעץ. את השלטים תלינו, בעזרתו של ציון, על הגדרות הסמוכים לנחל.
בסיום הפעילות נפגשנו בכיתה עם ניצן למפגש סיום. התלמידים ברכו אותה, הודו לה על שנה נפלאה והעניקו לה שי. ניצן שיתפה את התלמידים וסיפרה כי לאורך השנה היא שמחה מאוד להגיע אלינו ושהמפגשים עם התלמידים מילאו אותה באושר.
ניצן אהובה, תודה לך על שנה חווייתית במיוחד, על פעילויות מותאמות ועל קשר אישי כל כך מיוחד עם התלמידים והצוות. אוהבים אותך ומאחלים לך הצלחה רבה בהמשך דרכך.
בהערכה רבה, תלמידי כיתת איילה שמיאן והצוות

רננים נפרדים ממתנדבות תשפ"ג

אליה מסכמת את השנה:
אני הייתי בסדנאות של בית הספר (קרטונאז׳, קרמיקה, תפירה, אפיה ונגרות). במהלך השנה הצטרפתי לשיעורים שונים בסדנאות, עזרתי למורים ולתלמידים במהלך השיעור, ובכל מיני פרויקטים שהיו השנה. בדומה למורים בסדנאות, עבדתי עם הרבה תלמידים וכיתות. היה לי מדהים ללוות כל כיתה, לראות תהליכים שהתלמידים עברו, ולעזור למורים במה שאפשר. תמיד היה לי מקום להביא את עצמי, להציע רעיונות, ולעזור. למדתי המון מהצוות של הסדנאות. למדתי לתפור, לעשות כלים מקרמיקה, לעבוד עם קרטון, ומעבר לזה למדתי המון על התלמידים, על הגישה לילדים ועל כל העולם הזה בכללי, וללמוד את זה דרך האנשים האלו היה מדהים.
בנוסף לסדנאות, בכל שבוע יצאתי ליום עבודה עם השכבה הבוגרת במארג. ליוותי שתי תלמידות מקסימות – סמירה ואסיל, נוצר ביננו קשר והיה לי מדהים ללוות אותן לאורך השנה. הייתה לי שנה מדהימה ברננים ואני מודה ומעריכה את כל מי שלקח בה חלק.

טליה חדד:
לסכם את השנה הזאת בכמה מילים זה אתגר. החוייה בכיתת יסמין היא באמת מטורפת. אם להגיד את האמת, קצת חששתי לעבוד עם חינוך מיוחד, אבל ישר כשנכנסתי לכיתה התאהבתי בה ובצוות המדהים שפשוט תמך בי, נתן לי את ההרגשה הכי טובה שרק יכולה להיות משפחה שנייה שלי❤️ , ובכלל צוות בית הספר המטורף.
תודה על שנה מדהימה שבה עשיתי דברים שלא חלמתי שאעשה, הגשמתי חלומות, למדתי על עצמי דברים וקיבלתי כל כל הרבה אהבה מכיתה מדהימה שכזו
אוהבת טליה 💗

טליה הראטי:
זכיתי השנה לעבוד בכיתה מדהימה עם צוות מהמם שהתאים לי כמו כפפה ליד – קלרה ואירית, שמהרגע הראשון קיבלו אותי כאחת משלהן ועזרו לי להשתלב בכיתה במהירות.
השנה זו הייתה פעם ראשונה שנחשפתי לתחום החינוך המיוחד, ואני כל כל שמחה שדרך מקום כל כך מיוחד כמו בית ספר רננים.
הכרתי ילדים מהממים שקיבלו אצלי מקום ענק בלב.
השנה הזו הייתה משמעותית כל כך בשבילי, הרגשתי שהעבודה שלי חשובה ונצרכת, ומצמיחה לא רק את הילדים, אלא גם אותי לא פחות.
השנה התחלתי לחייך ולשמוח יותר, להכיל יותר, לנהוג בסבלנות ולדעת למצוא פתרונות למורכבויות שונות.
אז רציתי להגיד תודה על שנה מדהימה שלא אשכח לעולם, תודה לקלרה ואירית שאני אוהבת מאוד, ותודה לילדים המתוקים כל כך:  ג'וד, אינאל, איתמר, ניל, תימור ומתן שלימדו אותי שלעולם לא נגמר המקום בלב. ותודה לצוות היקר שתמיד היה בשבילנו לכל דבר ועניין.
אתגעגע אל כולכם מאוד ומקווה לבוא בעזרת ה' לבקר כמה שיותר, אוהבת ומעריכה,
טליה ה בת שירות תשפ"ג❣️

שיראל לרדו:
חושבת איך אני יכולה לסכם את השנתיים הכ״כ משמעותיות האלה בבית ספר רננים ולא מוצאת את המילים.
אני כ״כ מתרגשת ועם דמעות בעיניים.
לפני הכל אתחיל בתודה🙏
תודה על הזכות להיכנס למשפחת רננים שהיא המשפחה הכי מדהימה בעולם !! זכיתי להכיר מלאכים ולא אנשים רגילים, אנשים מלאי שליחות, נתינה עצומה ולב ענק. תודה לכם על הארת פנים בכל יום ורגע, תודה על עזרה, אכפתיות ורוחב הלב שלכם.
אומנם אני ״רק״ בת שירות אבל נתתם לי להרגיש כחלק בלתי נפרד מהצוות, הייתם שם גם ברגעים פחות פשוטים וברגעים הכי משמחים ומרגשים לאורך השנתיים. ובמיוחד אני רוצה להודות לצוות הכיתה שלי שעטף אותי וליווה אותי בכל רגע ותמיד היה שם קשוב ונוכח !!
זכיתי להכיר תלמידים מדהימים , מלאים בטוב ובאהבה. בכל יום שהגעתי הם מילאו אותי בשמחה ענקית והפכו את היום שלי לטוב יותר. למדתי מהם כ"כ הרבה, על עצמי, על אהבה גדולה ללא תנאים ועל השקעה, עבודה קשה והתמדה שמניבה פירות.
בית ספר רננים היקר שלי מכל, תודה על מסע מטורף של שנתיים במחיצתכם.
המשיכו בשליחות המדהימה שלכם מכל הלב והנשמה,
חלק מכם תמיד ילך איתי.
מעריכה מאוד ואוהבת – שיראל לרדו בת שירות

הלל שטייף:
התנדבתי השנה הייתי בכיתה א', עם נירית ולאה שאין עליהן בעולם. נהניתי מאוד בכיתה, עם הצוות, עם התלמידים המתוקים.
למדתי הרבה דברים חדשים השנה, איך לשים לב לכל אדם, לא לשפוט, איך להנות מהרגע.
אני מודה על כל דבר ודבר שעברתי השנה!
תודה לנירית ולאה שליוו אותי ועזרו לי בכל מה שהיה צריך.
היתה לי שנה מדהימה ב"ה, והרגשתי שהגעתי לבית ספר שהוא משפחה.
תודה לכל אחד ואחת מכם!

שיראל שלנו מצטיינת מחוזית

החודש התקיים טקס הוקרה ופרידה עירוני ממתנדבות השירות הלאומי, שבחרו להתנדב בקריית שמונה. נציגי המעסיקים ברכו את הבנות והוקירו את פועלן המשמעותי והערכי לאורך השנה במסגרות השונות. הוקרן סרטון וידאו שהכינה טליה הראטי שלנו ובו תמונות של כל בנות השירות בעיר במסגרות השונות.
שיראל לרדו היקרה שלנו קיבלה את האות מתנדבת מצטיינת מחוזית במחיאות כפיים סוערות. אין ספק שהבחירה בשיראל מדויקת, אחרי שנתיים התנדבות אצלנו בהן נתנה את כל כולה לתלמידים. שיראל הצליחה לגעת עם ליבה הרחב, בכל אחד ואחת מהם ולהיות שם עבורם לכל צורך או קושי שעלה.
טליה חדד, הלל שטייף וטליה הראטי קיבלו אף הן תעודות הוקרה בתשואות גדולות. אשרינו שזכינו בבנות שרות נפלאות, עם לב ענק.
תודה רבה לכן ובהצלחה בהמשך הדרך. 

סיכום שנה בכיתת עדי

חגגנו את סוף שנת הלימודים בבית שלנו – הכיתה, בצורה קצת יותר אינטימית ורגועה.
הצוות העניק שי קטן לתלמידים ואחד לשני ושיתף קצת מהאור שכיתתנו מביאה לעולם.
התלמידים הוסיפו בהתרגשות ברכות וסיפרו ממה הם נהנו השנה.
ניפגש בשנה הבאה, להתראות…
עדי קולטקר – מחנך

סיכום שנה בכיתת איילה שמיאן

לקראת סיום השנה קיימנו עם התלמידים משובי סיום. במשובים התלמידים העריכו את תפקודם הלימודי והחברתי בכיתה, במה התקדמו? מה עוד טעון שיפור? וכן הביעו את המלצותיהם לגבי השנה הבאה מבחינת למידה והרכב הכיתה.
במפגשים האישיים עם כל תלמיד, ראינו פתיחות גבוהה לגבי ההערכה והתרגשנו מאוד גם לגבי מתן משוב וחיזוק לנו כצוות.
כל כך יפה היה לראות את ההתאמה בין מה שאנו כצוות רואים בכיתה, לבין דיווחי התלמידים.
איילה שמיאן – מחנכת

בשבוע האחרון ללימודים התארגנו הורי התלמידים וקיימו עבורנו יום כיף בקניון.
נסענו בתחבורה ציבורית לקניון נחמיה, שיחקנו במשחקי באולינג ונהננו מפלאפל, צ'יפס ושתייה. חזרנו לבית הספר מלאי חוויות והנאה.
ביום האחרון ללימודים קיימנו מסיבה בכיתה. התלמידים והצוות ברכו, אכלנו עוגה טעימה (עוגת גבינה, עפ"י בחירתם של התלמידים), שרנו שירים, חילקנו מתנות, תעודות ותמונות. התלמידים סיכמו את השנה בצורה בוגרת, החמיאו והודו.
תודה גדולה לכם ההורים על השי ועל הברכה שכולנו התרגשנו ממנה: "נפלא כוחו של אדם המביט בניצן ורואה בו את הפרח. אשרי האדם המבין כי גם הניצן המתקשה להיפתח ראוי לפרוח" (ורד עדי פראן). תודה שהבטתם, שהאמנתם, שדחפתם ולא ויתרתם.
הורים יקרים, תודה על שלאורך השנה סמכתם, פירגנתם והייתם חלק מהעשייה.
בהערכה רבה,
איילה שמיאן – מחנכת

סיכום שנה בכיתת איריס

לקראת סיומה של השנה, כיתת איריס ערכה את הפרידה הרשמית בביתה של איריס בבית הלל. התלמידים והצוות התפנקו בארוחה עשירה, שיחקו בחצר וזכו אף לפינת ליטוף עם שתי הכלבות המתוקות של איריס. לאחר הארוחה נערכה פעילות פרידה וטקס פרידה משיראל בת השרות ומג'וד, שעוזבים את בית הספר, אף עין לא נשארה יבשה. היה טעים, נעים ובעיקר מרגש.
תודה לאיריס על ההשקעה ועל הפינוק, תודה לצוות הכיתה ולתלמידים המיוחדים כל כך.
תמר לירם בוטבול – מטפלת בדרמה תרפיה

סיכום שנה בכיתת פלורי

"זה היה זה נגמר, אבל יש הרגשה שהסוף הוא תמיד התחלה חדשה…"
ברכות לסיום שנת הלימודים תשפ"ג.
שתהיה לכולם חופשה בטוחה, מלאה בחוויות. ניפגש שוב בשנה הבאה – להתראות!
פלורי אזולאי – מחנכת

סיכום שנה בכיתת רמה

מסיבת סיום כיתתית ופרידה מברוכאל:
חגגנו את סיום השנה בביתה של דבורה, סייעת הכיתה.
הכנו יחד ארוחת בוקר חגיגית, טבלנו בנחל ונתנאל הפעיל במשחקי חברה.
תודה לדבורה על שפתחת את הלב והבית.
בכיתה קיימנו פעילות פרידה וקבלת מתנות. היה טקס מרגש ופעילות מהנה.
רמה מלכין – מחנכת

סיכום שנה בכיתת עירית

נסענו בתחבורה ציבורית מבית הספר לקניון נחמיה בקריית שמונה.
כולם העבירו את כרטיס הרב קו שלהם באוטובוס בצורה עצמאית והיו מקסימים.
ישבנו לאכול ארוחת בוקר נהדרת בבית הקפה יחד עם ציון וגבי הסטודנטית שלנו.
בסיום הארוחה ביקרנו בחנות מקס סטוק וכל אחד בחר לעצמו מתנה כייפית לסיום השנה.
לבסוף חזרנו שוב בתחבורה ציבורית שמחים ונרגשים.

עירית פודהרסט – מחנכת

סיום שנה בכיתת יוני

תלמידי הכיתה יצאו לבית של יוני לסיכום שנה ופרידה משלומי שליווה את הכיתה בשנתיים האחרונות ומהתלמיד אלי שסיים את לימודיו בבית הספר אחרי 14 שנה וממשיך בשילובו בקהילה ברבדים.
התלמידים פתחו את היום בקפה ועוגה, נפרדו משלומי ואלי, סיכמו את השנה החולפת ושיתפו בחוויות השנה.
לסיום קינחו התלמידים ב"על האש" טעים. 
יוני פרץ – מחנך

סיום שנה בכיתת אלמגור

השנה למדנו על עצמנו ואת עצמנו.  
חקרנו פרטים על המשפחה והשורשים שלנו. קראנו לשיעורים "האני המיוחד", למדנו לזהות אילו תכונות מאפיינות אותנו, מהם הדברים החשובים לנו ומהם הערכים והאמונות שאנחנו מחזיקים. ניסינו להבין טוב יותר את עצמנו, לגבש את הזהות הייחודית שלנו, ולזהות את נקודות החוזקה שלנו  ואיך לפתח אותן. להכיר במגבלות שלנו ובתחומים בהם אנו צריכים להשקיע מאמץ על מנת להשתפר. למדנו לקשר בין רגשות, מחשבות והתנהגות ואיך זה משפיע עלינו ועל מי שנמצא סביבנו.  למדנו שאנחנו צריכים תחילה לזהות מה אנחנו חושבים ומרגישים ואיך הרגשות האלה משפיעים על ההתנהגות שלנו וכמובן גם על האחרים. למדנו לבטא את הרגשות בנועם, ולקבל תמיכה כשצריך. וכמובן גם הפוך, איך הסביבה משפיעה עלינו.
קבענו את המטרות בלימודים, בתחביבים וביחסים אישיים. בנינו לוח חזון אישי ועקבנו אחריו, ראינו שיש חלומות שהצלחנו להגשים, אבל יש גם כאלה שצריך להמשיך, לנסות ולא לוותר – הדרך לא הסתיימה, ויש כאלה שצריך לדייק או להחליף. 
למדנו וחקרנו את הערכים, המידות והמוסר שלנו ובחברה. בין אם בין חברים בכיתה, בבית הספר או בארץ ובעולם. בשיעורי אקטואליה, מורשת ומסורת, בשיעורים או בהפסקות עם החברים וכמובן גם עם המשפחה. למדנו להאמין ביכולת שלנו, להתמיד, להשקיע ולהתגבר על אתגרים. להתמודד עם כשלונות ולהבין שהם חלק מהדרך. הדרך חשובה מאוד והיא תמיד דרך ארץ ובדרכי נועם ושלום. 
הפסוק "ואהבת לרעך כמוך" היה הסיסמה שלנו בכיתה. למדנו להתנהג באופן מותאם ובוגר. להכיר, לנסות להבין ולפתח רגישות לאחר ולשונה. להקשיב ולנהל שיח מכבד. למדנו על הכח שיש למילים עלינו ואיך להשתמש בהן בתבונה. לפתח הרגלים בריאים ולשמור על איזון בכל תחומי החיים.
בהצלחה בהמשך הדרך, חופשה נעימה
אילה אלמגור – מחנכת

פרידה (רק לחופשת הקיץ) מציון היקר

ציון, המתנדב האהוב שלנו, מלווה אותנו לאורך כל השנה, מגיע בעקביות לכיתתנו כל שבוע ועוזר מכל הלב לכולנו.
ציון הוא חלק בלתי נפרד מכיתתנו ומהצוות ואנחנו מאוד אוהבים ומעריכים אותו.
ציון הפתיע אותנו השנה במתנות מרגשות והכין לכל תלמיד/ה ואשת צוות מגבת אישית עם השם שלו/ה.
תודה ענקית ציון, על כל הנתינה והאהבה שאתה מרעיף על כולנו.
מחכים לך ב-1 לספטמבר.
יישר כוח!
כיתת עירית

פרידה משיראל - בת השירות - בכתת עירית

שיראל היקרה ריגשה אותנו מאוד כאשר הגיעה לכיתתנו באופן מיוחד, להיפרד באופן אישי מכל אחד ואחת מהתלמידים והצוות.
למרות שלא התנדבה בכיתה שלנו, שיראל הכינה וחילקה שי וברכה אישית לכל אחד מתלמידי בית הספר והצוות וכמובן גם לכיתתנו.
שיראל אהובה, מודים לך על נתינה מכל הלב והנשמה לתלמידים שלנו ומאחלים לך המון הצלחה, בריאות ושמחה בכל אשר תפני.
אוהבים אותך – כיתת עירית

מופע סיום עם שיר וזאנה

שיר וזאנה הנפלאה, מובילה בדרכה המיוחדת סטודיו לריקוד היפ הופ. זו השנה השנייה ששיר משלבת את התלמידות שלנו במופע הסיום השנתי של הסטודיו, המתקיים בהיכל התרבות. שיר הגיעה לבית הספר וקיימה חזרות עם מוריה, עמית, איאן ותהל לקראת המופע. הרגע בו התלמידות שלנו עלו על הבמה היה שונה, אחר, מרגש ועוצמתי ולא נשארה עין יבשה בקהל. בתום ההופעה אמא של מוריה ברכה ושיר אמרה שקבלת האחר והשונה בחברה זה נושא רגיש אצלה.
אנו מאחלים לתלמידים שלנו שיזכו להמשיך ולהפגש עם אנשים טובים ומיוחדים כמו שיר.
פלורי אזולאי – מחנכת

מזל טוב לנתנאל על הזכייה בחידון ההלכות

נתנאל שלנו זכה במקום 8 בחידון ארצי וקיבל פרס כספי בשווי 300 ש"ח. ברכות לזכייה ויישר כח.
מאחלים צוות ותלמידי בית הספר

סיום שנת פעילות במועדון הבוגרים בית גשר

לאחר שנה מוצלחת, רוויה בפעילויות מגוונות, הגיעה השנה לסיומה.
קינחנו בסרטון סיכום שנה, גלידה קיצית ומרעננת ובמשוב אישי על התהליכים שעברנו השנה במועדון.
אנו רוצים להודות למדריכים והמדריכות שהגיעו אלינו השנה ודאגו לפעילויות איכותיות וחוויתיות. להודות לצוות המועדון, ולאחל לחניכים ולחניכות קיץ מהנה ובטוח!
נתראה בשנת בפעילות הבאה.
הודיה איפרגן – מורה מקצועית ורכזת המועדון

טיול צוות

בסוף שנת הלימודים, צוות ביה"ס יצא ליומיים של פעילות מהנה ומגבשת, לאזור כוחות ולחזור לחודש וחצי נוספים של "הפעלה בחופשת הקיץ". תודה לצוות שנשאר בבית הספר על מנת להפעיל את ביה"ס כרגיל ותודה לתאיר ויוני מוועד המורים, על ארגון של טיול נפלא.

ימי הולדת

חיים חוגג 8

החודש ערכנו יום הולדת לחיים אטיאס מכיתתנו.
אל יום ההולדת הוזמנו כל השכבה הצעירה ויחד רקדנו, שרנו והרמנו את חיים לכבוד השנה החדשה.
אנחנו מברכים את חיים באושר, שמחה ובריאות ומקווים שימשיך להפיץ אור בכל מקום שאליו הוא הולך.
עדי קולטקר – מחנך

ליזה חוגגת 10

חגגנו החודש יום הולדת 10 לאליזבטה בכיתתנו.
תלמידי השכבה הגיעו לברך לשיר ולהרים את ליזה לכבוד השנה החדשה.
אנחנו מברכים את ליזה בהמון בריאות ואושר ושתמשיכי להיות מלאת אור ונעימה לסובבים אותך.
עדי קולטקר – מחנך

תלין חוגגת 15

מזל טוב תלין אהובה ויקרה,
חגגנו לתלין בדירת ההכשרה. התלמידים ברכו בברכות מכל הלב, שרנו שירים ואכלנו ארוחת בוקר מושקעת. תלין התרגשה ושמחה מאוד. תמיד כיף לנו ביחד !
פלורי אזולאי – מחנכת

האדי חוגג 16

מזל טוב האדי יקר! מאחלים לך בריאות, שמחה והצלחה ותמשיך להיות נער שמח וחברותי.
אוהבים אותך, התלמידים והצוות.
רמה מלכין – מחנכת

גומר חוגגת 19

מזל טוב לגומר שחגגה יום הולדת 19 בחומוס אליהו. בחגיגת יום ההולדת באו לידי ביטוי נושאים שנלמדו לאורך השנה, כגון: התנהלות נכונה ובטוחה בכביש, פנייה למלצרית, התבוננות בתפריט, ושמירה על נימוסים נאותים במסעדה ובאכילה. תודה רבה להורים סברי ורמזיה שאפשרו לנו לתרגל למידה משמעותית זאת.
אתי אליהו – מחנכת

יום הולדת לחופית ולצביקה

מזל טוב חופית וצביקה יקרים, תמשיכו להאיר כשמש. ביחד חילקנו את המאמץ והכפלנו את ההצלחה. תודה עליכם !!!
פלורי אזולאי – מחנכת

יום הולדת לציון שלנו

החודש חגגנו יום הולדת לציון שלנו.
נערכנו עם עוגה מתוקה, כיבוד ומתנה. התלמידים ברכו בברכות מרגשות, חלקם נעזרו בתת"ח.
ציון הופתע ושמח מאוד.
ציון יקר, כולנו מאחלים לך את כל הטוב, שפע בכל והגשמה עצמית.
תודה שאתה שלנו!
בהערכה רבה,
תלמידי כיתות עירית ואיילה והצוות

ללא ספק הייתה זו שנה רוויה בעשייה ובחוויה.

להתראות בשנת הלימודים הבאה - תשפ"ד

רחל מזרחי

מנהלת בית-הספר